Składka na serwer MineCraft, TeamSpeak3 i Forum!

Akcja "Tiry na Tory" - przyłączamy się?

Akcja "Tiry na Tory" - przyłączamy się?

Postprzez Avatat » 13 sie 2011, o 15:52

Zaloguj się, aby nie mieć reklam!!
Cześć.
Chcemy wziąć udział w akcji "Tiry na Tory" jako cała nasza społeczność? Akcja ma na celu wprowadzenia ustawy zakazującej transportu TIRami po drogach krajowych i przeniesienie tego ruchu na tory kolejowe.
Każdy chętny może podpisać petycję:
Petycja do Prezesa Rady Ministrów RP – Pana Donalda Tuska

Domagamy się przyjęcia, jako zasady i celu polskiej polityki transportowej, że tranzyt towarów przez Polskę będzie odbywał się przy użyciu kolei (tzw. transport kombinowany), co znajduje swój wyraz w haśle „Tiry na tory”.

Jesteśmy świadomymi obywatelami – przejawia się to nie tylko w tym, że idziemy do urn, aby wybrać władze, ale także w naszych oczekiwaniach, prośbach i żądaniach wobec wybranych władz.

Nie chcemy oderwanych od rzeczywistości obietnic, chcemy konkretnych działań i ich efektów.

Dlatego po raz kolejny domagamy się, by TIR-y jeździły w Polsce koleją. Wiemy, że wiąże się to ze zmianą priorytetów polityki transportowej, jednak efekty wprowadzenia transportu kombinowanego na szeroką skalę w Szwajcarii, Niemczech, Austrii, Francji, Holandii i Republice Czeskiej przekonały nas, że warto tego dokonać.

Bo warto, by nasze drogi były bezpieczniejsze, bez zderzeń samochodów osobowych z ciężarowymi, bez setek dziur i kolein.
Bo warto, by powietrze było czystsze, miasta cichsze, a my – zdrowsi.
Bo nie chcemy, żeby nasze, budżetowe pieniądze pokrywały szkody spowodowane przez prywatne TIR-y.

Zdajemy sobie sprawę, że niejednokrotnie muszą one dojechać do określonego punktu w mieście, bo np. zaopatrują lokalne firmy. Jednak niech przejadą drogą odcinek o długości 50, a nie 500 km.

Wierzymy, że tym razem polski rząd zareaguje na naszą petycję, bo przecież jego misją jest m.in. realizowanie polityki transportowej przyjaznej ludziom i środowisku.

Wystarczy podać jak się nazywamy i nasz adres, a także adres mailowy w celu potwierdzenia podpisu.
Ja się podpisałem i mam zamiar wstawić odnośnik do akcji na stronie głównej forum.
Jeśli chcesz się podpisać: http://www.tirynatory.pl/przylacz-sie/podpisz-petycje/
Materiały, które możesz zamieścić na swoim forum lub stronie (napisałem maila, żeby podesłali banner na strony): http://www.tirynatory.pl/media-o-nas/dla-prasy/
Obrazek
Ilość slotów: 20
Adres IP: 91.221.44.25
Podania o konto: podania-f101/
Avatat
Administrator

GG: 9719735
Imię: Bartosz

Melina Gier poleca:

Re: Akcja "Tiry na Tory" - przyłączamy się?

Postprzez panikaarimejk » 13 sie 2011, o 23:02

Raczej się pod tym nie podpiszę ;)
Nie lubie kolei, wole popularnego TiR'a.
panikaarimejk
Użytkownik

GG: 3148777
Imię: Lukasz

Postprzez Tamq » 14 sie 2011, o 20:44

Nie lubie kolei, wole popularnego TiR'a.

Człowiek pozbawiony TV / prasy? Tir niszczy drogi około 160 tysięcy bardziej niż samochód osobowy... Ja tam wole Go widzieć na torach ;] Podpiszę się
Obrazek
Obrazek
Tamq
Przyjaciel

GG: 2919804
Imię: Tomasz

Postprzez panikaarimejk » 15 sie 2011, o 13:27

Userku człowieczku :)
Nie umiem czytać a do TV mam podłączonego tylko Xboxa, jak chcesz możesz za mnie zapłacić za c+ lub cyfrowy polsat, albo nie.
Za N'ke najlepiej :)
panikaarimejk
Użytkownik

Postprzez bartekndg » 16 sie 2011, o 11:21

O nie, nie. Ja się nie podpisze. Mój tata jeździ tirami, gdzie będę miał wakacje jak nie z nim? ;D
bartekndg
Użytkownik

Imię: Bartek

Postprzez panikaarimejk » 16 sie 2011, o 13:22

Między innymi też to co kolega napisał wyżej, też jeżdżę czasami TiR'em ;)
panikaarimejk
Użytkownik

Postprzez Avatat » 16 sie 2011, o 20:41

Ee ne rozumiem powyższego problemu.. Akcja ma na celu nie przeniesienie transportu na pociągi i wagony, tylko TIRów na specjalne wagony. TIRy byłyby transportowane tylko w przypadku dłuższych tras typu Warszawa > Gdańsk, Lublin > Wrocław itp. Wyszłoby taniej niż podróż TIRem no i bezpieczniej. Bez stresu dla kierowcy, bez naliczania czasu jego pracy. Oczywiste jest, że TIRy nie mogą zniknąć z naszych dróg z prostego względu - nie pod każdą Biedronkę, Carrefoura czy innego LIDLa są poprowadzone tory :D
Obrazek
Avatat
Administrator

Postprzez Tamq » 16 sie 2011, o 21:26

A co to , telewizji publicznej niema?
Obrazek
Obrazek
Tamq
Przyjaciel

GG: 2919804
Imię: Tomasz

Postprzez saska » 17 sie 2011, o 18:24

Pogięło Was małolaty (przepraszam administrację jeżeli przesadziłem) W ogóle nie myślicie o przyszłości. Fakt, może tir psuje drogi i jest nie ekologiczny ale dzięki (nawet dzięki niemu) jest więcej miejsc pracy. Pomyślcie! Jeden TIR przewozi jedną przyczepę. Pociąg może przewieść jakieś 30 takich samych przyczep. To oznacza że ten pociąg zabrał 30 osobom prace. :bravo: TRZYMAJCIE TAK DALEJ POLACY!
saska
Użytkownik

Imię: Damian

Postprzez Avatat » 17 sie 2011, o 18:29

Co Ty pier..?? :D
Czy to tak trudno zrozumieć, że pociągi tylko pomogą kierowcom?
Tutaj nie chodzi o to, żeby przewóz TOWARÓW wrzucić na pociągi, bo to jest niewykonalne w Polsce, tylko TIRy wrzucić na pociągi. Kierowca będzie nadal potrzebny, do przewozu towaru wewnątrz miasta i tam, gdzie infrastruktura kolejowa nie sięga, natomiast będzie mieć zaoszczędzony czas pracy na odcinkach takich jak Gdańsk > Warszawa, Lublin > Wrocław itp.
Użyj czasem głowy, a nie piszesz bzdury :)
Obrazek
Avatat
Administrator

Następna strona

Powrót do Zmiany i ogłoszenia